2022-12-09

Imieniny:

Porównywarki kredytów – dlaczego warto?

by Bartosz Kaluga on Maj 1, 2017

Kredyty gotówkowe stały się w dzisiejszych czasach jedną z możliwości szybkiego podreperowania domowego budżetu. Nagłe i nieprzewidziane wydatki mogą przerosnąć dzisiaj każdego, niezależnie czy mówimy o singlach, przedsiębiorcach czy większych rodzinach. Niestety awarie niektórych sprzętów skutecznie utrudniają, a często wręcz uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie.

Coraz częściej sięgamy więc po kredyty, które mają załatać chwilową dziurę w naszym domowym budżecie. Jednak obecny rynek oferuje nam dziesiątki różnych form kredytowania, z których każda będzie inaczej oprocentowana czy opatrzona inną prowizją – banki mają bowiem indywidualne praktyki dotyczące oceny zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Jak więc znaleźć najtańszy dla nas kredyt gotówkowy?

Szukasz kredytu gotówkowego? Sprawdź kredyty gotówkowe w Direct.Money.pl.

Porównywarki kredytów – czym są?

Porównywarki kredytowe to powszechnie dostępne programy, dzięki którym w łatwy i szybki sposób sprawdzimy, w których konkretnie bankach spełniamy wymagania by otrzymać kredyt gotówkowy, a także na jaką kwotę i z jakim oprocentowaniem możemy liczyć. Wprowadzając jedynie podstawowe dane – takie jak nasze zarobki, aktualne zobowiązania itd. otrzymamy jasne informacje, dzięki którym będziemy mieć ogólny choć pogląd na to, do których banków powinniśmy się udać.

Jakie informacje uzyskamy dzięki porównywarką kredytowym?

Jak już wspominaliśmy, na stronie z porównywarkami kredytowymi wystarczy wpisać podstawowe, interesujące nas parametry – na ich podstawie otrzymamy ranking kredytów, które możemy uzyskać, i które wpasowują się w nasze potrzeby. Najczęściej będą one posortowane w kolejności od najniższej do najwyższej raty. Zazwyczaj poza przybliżoną wysokością rat, korzystając z porównywarki kredytowej otrzymamy także informacje warunki kredytu, jakie możemy otrzymać w konkretnym banku.

Czas to pieniądz

Szukając kredytu, który idealnie dopasuje się do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, będziemy musieli przeanalizować oferty możliwie największej ilości banków  – co może być bardzo czasochłonne. I tu właśnie najlepiej sprawdzają się porównywarki kredytowe, dzięki którym w zaledwie kilkanaście minut otrzymamy informacje z wielu różnych placówek.

Na co uważać?

Trzeba pamiętać, że internet to jeden z najbardziej konkurencyjnych kanałów zbytu na świecie. Dlatego też przedsiębiorcy i usługodawcy robią co mogą, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji, które porównują oferty kredytowe – często są one sponsorowane lub wręcz wykonane na zlecenie konkretnej instytucji, przez co mogą być w znacznym stopniu nierzetelne. Dlatego zanim zaufamy danym przedstawionym w takiej porównywarce, powinniśmy sprawdzić czy nie jest ona bezpośrednio powiązana z którąś z firm, oferującą usługi kredytowe.

Podsumowując

Wykorzystanie aplikacji internetowej jaką jest porównywarka kredytowa, możemy zyskać nie tylko czas, ale też i pieniądze, a jak wiadomo, tych nigdy za dużo. Pamiętajmy, że rynek usług kredytowych, tak jak każdy inny podlega zasadą konkurencji, dlatego zawsze powinniśmy szukać najtańszej i najatrakcyjniejszej dla siebie oferty. Instytucje finansowe również zmuszone będą dopasować się do klienta i zaoferować (przynajmniej raz na jakiś czas) atrakcyjne i tanie linie kredytowe. Dzięki konkurencyjności rynku, macie szanse dostać niezbędny  produkt w najniższej cenie – wystarczy włożyć w to odrobinę wysiłku, która teraz została (w przypadku kredytów) zminimalizowana, właśnie dzięki porównywarką kredytowym.