2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Porażka w Grójcu.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 5, 2013

W środę 5 września na stadionie przy ulicy Laskowej w Grójcu Szydłowianka Szydłowiec rozgrywała swój kolejny wyjazdowy mecz w tym sezonie. Jej przeciwnikiem było miejscowe Mazowsze. Niestety komplet punktów pozostał w stolicy polskiego sadownictwa.

Piłkarze Szydłowianki do meczu przystąpili bez trzech zawodników z podstawowej „11”. Trener Andrzej Koniarczyk nie mógł skorzystać z Pawła Wieczorka, Maksyma Kobylarczyka i Kamila Czarneckiego.

Rozstrzygnięcie wyniku spotkania miała miejsce de facto już w pierwszej połowie. Pierwsza bramka w meczu padła już w 13 minucie łupem naszej drużyny. Daniel Grymuła wykonywał rzut wolny. W polu karnym gospodarzy doszło do sporego zamieszania, w którym najbardziej trzeźwo zachował się Patryk Czarnota, oddając techniczny strzał i tym samym otwierając wynik spotkania. Na odpowiedź Mazowsza czekaliśmy do 38. minuty, kiedy po bardzo wątpliwym rzucie karnym – podyktowanym za faul Dawida Bieli na napastniku gospodarzy – bramkę zdobył Jaskólski. Drużyna Mazowsza poszła za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszłą na prowadzenie, po golu Stolarka.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Niestety, na główną postać meczu za wszelką cenę chciał wyrosnąć arbiter główny spotkania – poprzez kompletnie niezrozumiałe decyzje. Udzielało się to również zawodnikom, których często ponosiły nerwy. Za dwie żółte kartki z boiska zostali wyrzuceni dwaj piłkarze Szydłowianki – Dawid Biela i Daniel Grymuła. Z czysto sportowych epizodów drugiej połowy warto wspomnieć o dobrej postawie bramkarza naszej drużyny – Macieja Osobińskiego, który kilkakrotnie ratował nasz zespół przed utratą gola. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Szydłowianka po porażce w Grójcu spadła na 7. lokatę w tabeli.

Mazowsze Grójec – Szydłowianka Szydłowiec 2:1 (2:1)
Jaskólski 38′, Stolarek 45+1′ – Czarnota 13′

Szydłowianka: Osobiński – Biela(Ż+Ż=CZ), Jakubczyk, Drożdżał, Suwara(Ż) – Teboh, Turczyk(Ż), Czarnota (46′Miller), Grymuła(Ż+Ż=CZ), Szyszka (46′Zagórski) – Ł. Janik (77’Wiatrak)