2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Pomysły na wakacje z dziećmi

by Bartosz Kaluga on Lipiec 9, 2015

Wakacje to świetny czas, żeby nieco nadrobić rodzinne zaległości i wyjechać na dłużej z najbliższymi. Jak spędzić czas, kiedy zabieramy ze sobą najmłodszych?

Śladem historii o duchach
Ciekawą opcją może być objazdowa wycieczka po kraju, której kolejnymi punktami będą najważniejsze polskie zamki i zabudowania warowne.  Zwiedzanie możemy dzieciom ubarwić historiami o duchach i legendami związanymi z danymi miejscami. Do wyprawy postarajmy się przygotować i opowiadać najmłodszym „prawdziwe”  historie, czyli te, które naprawdę funkcjonują w danym regionie, a nie takie, które wymyślamy sami. W każdej baśni jest ponoć i ziarnko prawdy, dlatego to może być nasza okazja, żeby poszerzyć wiedzę naszych dzieciaków.

Aktywny wypoczynek
Już od najmłodszych lat, warto zachęcać nasze pociechy do ruchu i uprawiania sportów. Nawyki wpojone w dzieciństwie, mogą się ostać przez całe życie. Wykorzystajmy wakacje na to, żeby namówić dzieci na wycieczki rowerowe, wypady na basen czy wędrówki po górach. Możemy też spróbować sportów ekstremalnych i pokusić się na przykład o wyjście na ściankę wspinaczkową – ostatnio otwiera się coraz więcej miejsc, w których mogą się wspinać nawet najmłodsi.
Jeżeli wybieramy się nad morze, warto też wypróbować coraz liczniej powstające szkółki kitesurfingu. Polską stolicą tego sportu jest niewątpliwie Hel.

Wczasy na ostatnią chwilę
Jeśli mamy ochotę wybrać się za granicę, a niczego nie zorganizowaliśmy wcześniej, teraz jest dobry moment na zdecydowanie się na jedną z ofert last minute. W zasadzie wszystkie biura podróży mają w zanadrzu interesujące opcje wyjazdów na ostatnią chwilę. Ich zaletą jest na pewno niższa, niż w ciągu sezonu cena. Wśród ofert last minute znajdziemy wyjazdy typowo wypoczynkowe, na przykład do Grecji, Bułgarii, albo Hiszpanii, podczas których możemy przez tydzień wylegiwać się na plaży lub przy basenie. Dostępne są również wycieczki objazdowe, łączące zwiedzanie wielu pięknych miejsc z kilkudniowym wypoczynkiem w jednym z turystycznych kurortów. Jeżeli na wakacje jedziemy z dziećmi, wybierzmy taką opcję, która im również nie pozwoli się nudzić. Decydując się na intensywne zwiedzanie, znajdźmy takie miejsca, które zaciekawią najmłodszych, mogą to być na przykład parki rozrywki, albo interaktywne muzea, w których można dotknąć okazów, albo przeprowadzić ciekawy eksperyment. Zadbajmy także o to, aby w podróży, postoje odbywały się na tyle często, aby dzieci nie zaczęły rozrabiać w trasie.