2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Pomnik Bitwy pod Barakiem będzie miał nową lokalizację

by Marek Sokołowski on Październik 22, 2014

W Starostwie Powiatowym w Szydłowcu 17 października odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy WJK-Inwest z Jastrzębia-Zdroju, wykonawcą robót na budowanej drodze ekspresowej S-7, w sprawie pomnika „Żołnierzom Września 1939”, który musi być przeniesiony z dotychczasowego miejsca. W czasie spotkania rozmawiano na temat przeniesienie pomnika, dostarczone zostały  dokumenty projektowe z zaznaczoną nową  jego lokalizacją.

Pomnik i plac apelowy jak nas poinformowała Magdalena Kisiel z Wydziału Rozwoju i promocji Starostwa Powiatowego, będzie docelowo usytuowany na skraju lasu „Barak”, przy wydzielonym miejscu obsługi pasażerów, w pobliżu obecnej lokalnej drogi w kierunki Woli Korzeniowej, naprzeciw stacji paliw w Baraku. Zachodni MOP będzie połączony kładką dla pieszych ze stacją paliw i zlokalizowanym obok niej (wschodnim) Miejscem Obsługi Pasażerów.

Rodzi się pytanie czy realizacja przeniesienia pomnika i placu apelowego jest związana z bezpośrednio z budową drogi ekspresowej i drogi dojazdowej, czy powiązana z budową MOP-ów, które to często są budowane później, już po oddaniu drogi do użytkowania?

.