2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Policyjne patrole w rejonie cmentarzy

by Bartosz Kaluga on Październik 17, 2013

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w codziennej służbie patrolowej i obchodowej  rozpoczęli  już  wzmożone patrole w rejonach cmentarzy. 

Okres tuż przed dniem Wszystkich Świętych to czas nasilonego ruchu w rejonie cmentarzy. Trwają w tym czasie prace porządkowe na grobach. Następuje także  zwiększone nasilenie   na drogach dojazdowych  ruchu kołowego jak i  również ruchu pieszych. Przy pracach porządkowych na  grobach swoich bliskich często pracują osoby starsze, które niejednokrotnie zapominają o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia. Dochodzi też do kradzieży z grobów, zniczy, wiązanek, wazonów.

Dlatego też policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej  rozpoczęli  wzmożone patrolowanie tych miejsc. Prowadzone działania prewencyjne mają na celu ograniczenie tych zjawisk patologicznych, jak również zapewnienie bezpieczeństwa przebywających tam osób. Policyjne patrole są realizowane o różnych porach, zarówno w dzień jak i wieczorem.  Działania prewencyjne  będą realizowane do dnia 03 listopada 2013 roku.

Należy tutaj dodać, że w okresie od 01.11. do 03.11.2013 roku wokół niektórych cmentarzy na terenie powiatu szydłowieckiego jak co roku będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu, szczegóły tych  zmian opublikujemy  już wkrótce.

 asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu