2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Policyjna akcja GIMBUS

by Marek Sokołowski on Wrzesień 10, 2013

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli czterodniowe działania o kryptonimie „GIMBUS”. Policyjna akcja rozpoczęła się dziś (wtorek 10.09.2013) i potrwa do piątku. Jest ona uzupełnieniem ogólnopolskich działań „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Funkcjonariusze w tym okresie będą prowadzić kontrole busów i autobusów przewożących dzieci oraz młodzież do placówek szkolnych i nie tylko.

Patrole policyjne będą pracować na wszystkich drogach naszego powiatu, którymi poruszają się wspomniane środki komunikacji. Podczas kontroli będą w szczególności zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących pojazdami do przewozu dzieci oraz wyposażenie i oznakowanie takich pojazdów. Podczas prowadzonej akcji sprawdzane będą także pojazdy zbiorowej komunikacji publicznej i turystycznej przewożące dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Takie kontrole będą głównie realizowane na głównych ciągach komunikacyjnych jakimi są : droga krajowa nr 7 i droga wojewódzka W-727.

Nasi funkcjonariusze będą również stanowczo reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami komunikacji zbiorowej. Wobec tych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, prowadzą brawurową i niebezpieczną jazdę będą wyciągane surowe konsekwencje prawne. Równolegle do prowadzonych działań są przewidziane pogadanki w szkołach dotyczące bezpieczeństwa podczas jazdy środkami komunikacji publicznej, w tym również gimbusów szkolnych.

asp.szt. Dariusz Gawęda