2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Policjanci odwiedzają maluchy w przedszkolach

by Bartosz Kaluga on Listopad 3, 2015

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu odwiedzają najmłodszych  mieszkańców naszego powiatu w przedszkolach.

Szydłowieccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” odwiedzają również najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, uczęszczających do przedszkoli. Podczas tych spotkań mundurowi rozmawiają z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, przypominają również jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. W trakcie spotkań  mundurowi objaśniają do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać
w sytuacji zagrożenia.

Na spotkaniach z maluchami nie może zabraknąć tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz tego co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę. Tego typu spotkania są również okazją do zapoznania najmłodszych z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni policja w społeczeństwie. W ostatnim czasie odwiedzili przedszkolaków w Woli Lipienieckiej Dużej, Śmiłowie oraz Chlewiskach.

sierż. Marlena Skórkiewicz