2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Policja ostrzega seniorów

by Bartosz Kaluga on Maj 12, 2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w trosce o bezpieczeństwo seniorów przygotowali plakaty ostrzegające przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Plakaty zostały umieszczone na tablicach ogłoszeń znajdujących się na klatkach schodowych bloków mieszkalnych, jak również w Urzędach Gmin, placówkach opieki zdrowotnej i aptekach na terenie powiatu.

Ponieważ osoby starsze, są szczególnie narażone na działania przestępców policjanci wyszli z inicjatywą działań profilaktycznych. W trosce o bezpieczeństwo seniorów powiatu szydłowieckiego policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przygotowali plakaty ostrzegające seniorów przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na plakatach znajdują się wskazówki dla seniorów ostrzegające przed zachowaniem, które może doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom, a tym samym do utraty oszczędności całego życia. Aby każdy mieszkaniec mógł zapoznać się z tymi wskazówkami, plakaty zostały umieszczone na tablicach ogłoszeń znajdujących się na klatkach schodowych bloków mieszkalnych, jak również w Urzędach Gmin, w placówkach opieki zdrowotnej i aptekach na terenie powiatu.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Spotykamy się nieraz z członkami rodziny, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu, korzystając ze spotkania ostrzegajmy swoich bliskich przed zagrożeniami.

Taka rozmowa może uchronić naszych seniorów przed utratą oszczędności całego życia.

sierż. Marlena Skórkiewicz