2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Polacy z Werwą

by on Wrzesień 8, 2013

Plebiscyt „Polacy z werwą” został zainicjowany przez PKN Orlen, największą firmę w Polsce, a także jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem plebiscytu jest pokazanie realnego potencjału kraju – młodych ludzi, którzy mają pomysły, pasję i wytrwałość, by tworzyć rzeczy, projekty i rozwiązania służące budowie nowoczesnej Polski.

W pierwszym etapie plebiscytu wybitne osobistości wyselekcjonowały po 3 nominowane osoby w siedmiu kategoriach plebiscytu – Nauka, Medycyna, Ochrona Środowiska, Innowacje w biznesie, Kultura i Sztuka,  Design i Sport. W drugim etapie wybór nominowanych należy do wszystkich Polaków.

Do Plebiscytu wybrano osoby do 35 roku życia (a w kategorii nauka – do 40), które mają wielki potencjał i potrafią konsekwentnie dążyć do wybranego celu, co  potwierdza dotychczasowy ich dorobek, jednakże nieznany szerszej opinii publicznej. W głosowaniu internetowym na stronie www.polacyzwerwa.pl można wskazać po dwie osoby w każdej kategorii. Spośród dwóch nominowanych z najwyższą liczbą głosów, Jury wyłoni zwycięzców.

Plebiscyt nie będzie powielać wyników różnych innych publicznych zestawień, w których wygrywają osoby znane i często goszczące w mediach. Natomiast nagroda ma pomóc Laureatom w  dalszym rozwoju i odniesieniu sukcesu zawodowego na miarę najbardziej znanych dziś postaci.

Głosowanie trwa od 1 maja do 20 września. Biorąc udział w głosowaniu można wygrać 7 iPadów, 210 kart paliwowych o wartości 100 złotych każda oraz jedna nagroda specjalna czyli zaproszenie na Galę rozdania nagród Plebiscytu „Polacy z werwą”.

Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi podczas uroczystej Gali „Polacy z Werwą” w październiku 2013 r