2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Podsumowanie sezonu kolarskiego w Orońsku

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 23, 2015

13 września odbył się w Orońsku ostatni etap cyklu wyścigów kolarskich „O konar Dęba Czwartaka”,, których głównym organizatorem było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.  Celem tego przedsięwzięcia była promocja aktywności ruchowej, a także walorów turystyczno-rekreacyjnych Orońska i okolic.

Cała impreza sportowa złożona była z czterech wyścigów, z których dwa przebiegały przez tereny gminy Orońsko. Natomiast dwa etapy zorganizowano na terenach gmin sąsiadujących z Orońskiem i miały one charakter przejazdów górskich, bowiem jeden z etapów przebiegał przez tereny Gminy Kowala, gdzie kolarze mieli do pokonania kilkukrotny podjazd pod znaczne wzniesienia w Kowali, a kolejny etap, który rozpoczął się na Rynku w Szydłowcu, kończył się morderczym podjazdem w miejscowości Huta. Organizatorzy planując trasy przejazdów, nie zapomnieli również o dzieciach i osobach uprawiających kolarstwo wyłącznie rekreacyjnie. Dla tych osób przygotowane były trasy znacznie krótsze i łatwiejsze technicznie. Stąd też cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

W całej imprezie wzięło udział łącznie około 100 uczestników, z czego około 50 osób wzięło udział w wyścigach punktowanych. Każdy etap kończył się ceremonią medalową, w której byli uhonorowani zwycięzcy klasyfikowani w kategorii open kobiet i mężczyzn, a dodatkowo prowadzona była klasyfikacja mężczyzn z Orońska i Kowali. Ponadto prowadzono klasyfikację generalną, w której zwycięzcami zostali: wśród kobiet Nikola Bujak (190 pkt), Alicja Wesołowska (165 pkt), Aneta Woźniak (145 pkt), a wśród mężczyzn pierwsze miejsce ex aequo zajęli Maciej Kopycki (185 pkt) i Michał Nowak (185 pkt), a trzecie miejsce Jarosław Kleczaj (170 pkt). Osoby te otrzymały od organizatorów nagrody pieniężne, które wręczono po zakończeniu ostatniego etapu. Upominki ufundowane przez sponsorów zostały także wręczone najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi wyścigów.

Podsumowanie imprezy wraz z wręczeniem nagród i piknikiem zostało zorganizowane na polanie w pobliżu Dęba Czwartaka – 350-letniego pomnika przyrody, znajdującego się na terenie Gminy Orońsko.

Duże słowa uznania należą się również współorganizatorom imprezy, tj. przedstawicielom władz gmin: Orońsko, Szydłowiec, Chlewiska oraz Kowala, a także członkom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, którzy w profesjonalny sposób zadbali o bezpieczeństwo uczestników przejazdów kolarskich.

Pozytywne opinie uczestników imprezy zachęcają organizatorów do planowania kolejnego cyklu wyścigów kolarskich w przyszłym roku.

Zapraszamy również jako współorganizator z MZK Radom do udziału w wyścigu MTB który odbędzie się 20.09.2015 r o godzinie 10:00 więcej na

http://www.mdk.radom.pl/wydarzenia/2015-09/xxxi-radomska-emdekowska-frajda-rowerowa

Planowane działania SOiRGO : 11.11.2015 bieg przełajowy ,,Dąb Czwartak”