2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Podsumowanie działań NURD

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 28, 2016

W dniu 23 września 2016r. na terenie działania KPP w Szydłowcu policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”Celem działań NURD jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i pieszych. Wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci ukarali 10 kierowców, którzy popełniali wykroczenia wobec pieszych, również 3 pieszych otrzymało mandaty karne.

Należy przy tym zauważyć, że pieszych, tak samo jak kierujących obowiązują przepisy ruchu drogowego. Wielu nieszczęśliwych zdarzeń można by uniknąć, gdyby wszyscy piesi stosowali się do obowiązujących przepisów. Kierującym również przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych i przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz