2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Podsumowanie debaty społecznej w Mirowie

by Bartosz Kaluga on Luty 25, 2016

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mirowie odbyła się debata społeczna, podczas której społeczność lokalna przedstawiła swoje potrzeby i oczekiwania odnośnie poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Spotkanie odbyło się w ramach debat społecznych organizowanych na terenie całego Mazowsza.

Wczoraj (24.02.2016 r.) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mirowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Mirów. W debacie oprócz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu  i Urzędu Gminy
w Mirowie, wzięli udział mieszkańcy gminy Mirów oraz uczniowie miejscowego Gimnazjum.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Wójta Gminy Mirów Artura Siwiorka, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu aspirant sztabowy Dariusz Kalita, omówił skalę przemocy w rodzinie, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skalę przestępczości za 2015 rok. Następnie Naczelnik Kalita odniósł się do zagadnień związanych z przestępstwami, których ofiarami są osoby starsze, a dokonywane są metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp. Na zakończenie swojego wystąpienia Naczelnik Kalita przybliżył działania profilaktyczne kierowane do młodzieży, ujęte w programie „STOP dopalaczom” oraz odpowiadał na wiele pytań nurtujących młodzież, jak również omówił zasady funkcjonowania nowego narzędzia komunikacji, jakimi są „Mapy Zagrożeń”.

Po wystąpieniach przyszedł czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Organizatorzy wysłuchali zgłaszanych uwag, które najczęściej dotyczyły zagadnień związanych z ruchem drogowym oraz psami biegającymi po ulicach. Każdy głosy był ważny i każdy został zanotowany. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą w przyszłości właściwie kierować patrole policji w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.

Na zakończenie debatujący mieli możliwość zgłoszenia swoich oczekiwań wobec Policji wypełniając anonimowe ankiety.

Info: sierż. Marlena Skórkiewicz