2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Podsumowanie debaty społecznej w Jastrzębiu

by Bartosz Kaluga on Październik 16, 2015

W czwartek 15 września 2015 roku w budynku Urzędu Gminy w Jastrzębiu odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrząb. W debacie oprócz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu  i Urzędu Gminy w Jastrzębiu  wzięli  udział mieszkańcy gminy Jastrząb oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu, zwracając uwagę na obecne problemy i zgłaszając swoje wnioski związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie gminy.

Debatę publiczną rozpoczął Wójt Gminy Jastrząb powitaniem wszystkich gości. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu asp. szt. Dariusz Kalita i nakreślił główne założenia realizowanych na Mazowszu debat społecznych. W dalszej części spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrząb w odniesieniu do lat ubiegłych.

2-debata spoleczna jastrzab

Po wystąpieniach przyszedł czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Podczas godzinnej debaty mieszkańcy zgłosili uwagi dotyczące m.in. brawurowej jazdy oraz nierespektowania przez kierowców pojazdów ciężarowych przepisów dotyczących ograniczeń tonażowych. W trakcie debaty padły również pytania nurtujące młodzież obecną podczas debaty.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przestrzegali zebranych przed oszustami metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, jak również apelowali o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych oraz o właściwe zabezpieczenie mienia na terenie posesji i zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami oferującymi podpisywanie umów np. na zmianę dostawcy energii elektrycznej. Jak wielokrotnie powtarzano brawura młodych kierowców prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innych osób i zjawisko to należy eliminować.

3-debata spoleczna jastrzab

Na zakończenie debatujący mieli możliwość zgłoszenia swoich oczekiwań wobec Policji wypełniając anonimowe ankiety.

sierż. Marlena Skórkiewicz