2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Płytki kamienne – prosty sposób na piękne wnętrze

by Damian Ziółkowski on Marzec 15, 2019

SONY DSC

Płytki kamienne mogą stać się Twoim pomysłem na wnętrze. Zawsze oryginalny wzór to najważniejszy atut kamienia naturalnego. Naturalne elementy w domu wpływają na harmonię i spokój, pozwalają lepiej wypoczywać i się zrelaksować.

Płytki kamienne – prosty sposób na piękne wnętrze

Kamień naturalny ma wiele zalet. Przede wszystkim zawsze jest oryginalny. Nigdy nie znajdziesz dwóch takich samym elementów z kamienia. W dobie dzisiejszych czasów jest to bardzo ważne. Dostęp do materiałów jest łatwy i ciężko znaleźć coś oryginalnego, co będziesz miał tylko Ty.

Kolejną cechą tego materiału jest pochodzenie. Elementy naturalne w naszym otoczeniu budują pewien klimat. We wnętrzach z dodatkiem naturalnych dekoracji dużo łatwiej się wypoczywa. W salonie bogatym w drewno i kamień, wraz z płonącym ogniem w domowym kominku każda chwila jest złotem. Udowodniono również, że obcowanie z naturą ułatwia walkę z nałogami.

Kamień naturalny jest bardzo trwały. Inwestycja w płytki kamienne to rozwiązanie, które poradzi Ci każdy uczciwy doradca finansowy. Kamień jest materiałem na długie lata. Nie wybarwi się, nie straci swojego blasku i nawet po 20 latach będzie wyglądał równie pięknie jak w chwili montażu.

Jeśli miałeś kiedyś do czynienia z imitacjami kamienia, dobrze wiesz z czym to się wiąże. Imitacje gipsowe bardzo szybko tracą swój kolor. Wymagają malowania co generuje dodatkową pracę i koszty. Odlewy gipsowe mają też powtarzalny wzór i nie dorównują oryginalnym kamieniom pod względem estetycznym.

płytki kamienne na ścianę

Płytki kamienne na ścianę mają wiele atutów. Przede wszystkim po odpowiednio dobranym kolorze nie widać na nim brudu. Świetnym przykładem są płytki kamienne wykonane z łupków. Trafiają idealnie w mode na kolory betonów z dodatkiem rdzy. Jednak kamień jest dużo trwalszy i nie brudzi się permanentnie. Czego nie można powiedzieć o betonach.

Jeśli mówimy o modzie to nie można wspomnieć o marmurze. W najnowszych wizualizacjach artystów wnętrz bardzo często pojawia się motyw płytek w wzorze marmuru calacatta. Najczęściej jednak są to tylko imitacje tego marmuru. Płytki marmurowe w tym kolorze mają bardzo podobną cenę jak imitacje. Tylko tutaj mamy jednak naturalny kamień i wszystkie jego zalety.

płytki kamienne na taras

Płytki kamienne na taras muszą charakteryzować się niską nasiąkliwością i wysoką gęstością. Jest to bardzo istotne zwłaszcza przy tarasach niezadaszonych. Kamień o powyższych cechach jest wodo i mrozoodporny. Gwarantuje to, że kamień nie popęka nam podczas pierwszych mrozów. Na taras świetnie sprawdzą się płytki granitowe. Można również wykonać się z powierzchnią płomieniowaną. Granit płomieniowany charakteryzuje się chropowatą strukturą, która jest antypoślizgowa.

Post sponsorowany