2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

PKP Szydłowiec – Komunikat Starosty Szydłowieckiego

by Bartosz Kaluga on Marzec 29, 2016

Starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki

Od dłuższego czasu często poruszany przez szydłowiecką społeczność jest temat zaniedbanego dworca kolejowego.

W dniu wczorajszym (29.03) na stronie Powiatu Szydłowieckiego pojawił się Komunikat Starosty Szydłowieckiego dotyczący stacji PKP Szydłowiec. Treść komunikatu:

W związku z licznymi zapytaniami i enuncjacjami medialnymi dotyczącymi terenu wokół stacji PKP Szydłowiec, informuję, że Powiat Szydłowiecki w ramach regulacji prawnych dróg powiatowych przyjął od PKP działkę nr 836/2, na której znajduje się utwardzona droga powiatowa z zatoką postojową oraz ruina budynku byłego dworca PKP.

Uwzględniając potrzeby podróżnych Zarząd Powiatu w Szydłowcu, na bazie opracowanej koncepcji, zlecił opracowanie projektu technicznego budowy parkingu (około 21 stanowisk), oświetlenia, monitoringu oraz remontu schodów w celu zapewnienia mieszkańcom powiatu i okolic możliwości bezpiecznego parkowania pojazdów i korzystania z usług PKP.

Wniosek do Lokalnej Grupy Działania „Razem na Piaskowcu” w sprawie pozyskania środków na powyższe przedsięwzięcie Powiat Szydłowiecki złoży z chwilą ogłoszenia konkursu.
Jednocześnie Zarząd Powiatu w Szydłowcu, dla zainteresowanych organizacji społecznych, stowarzyszeń, instytucji, gmin oraz osób prywatnych, składa otwartą ofertę na zagospodarowanie ruiny budynku b. dworca.

Każdy z podmiotów, który przedstawi projekt wpisujący się w potrzeby i oczekiwania społeczne, znajdzie wsparcie samorządu powiatowego, w formie umowy użyczenia umożliwiającej realizację przedsięwzięcia.

Włodzimierz Górlicki – Starosta Szydłowiecki

Czy dworzec oddalony 5km od centrum miasta powróci? Czy budynek zostanie kiedyś odbudowany? Te pytania padają od lat. Odpowiedzi nie zna jednak nikt.