2019-05-26

Imieniny: Marii i Władysława

Pitera w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Maj 2, 2014

Kandydatka w wyborach do Europarlamentu Julia Pitera (Platforma Obywatelska), spotkała się 2 maja z mieszkańcami Szydłowca w Centrum Biblioteczno-Multimedialnym. Dyskusja jaka się wywiązała w dużej mierze poświęcona była zagadnieniem służby zdrowia, szczególnie ratownictwu medycznego.  W spotkaniu w Bibliotece wzięło udział ponad 20 osób.

Obecny na spotkaniu starosta Włodzimierz Górlicki oraz dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu Andrzej Piotrowski, krytykowali obecny system państwowego ratownictwa medycznego. Starosta twierdził, że system ratownictwa powinien być jedną ze służb zespolonych. Krytykował obecne rozwiązanie, w którym firmy świadczące usługi ratownictwa medycznego, zmuszone są aby wygrać konkurs do minimalizowania kosztów, co niejednokrotnie może mieć wpływ na jakość świadczonych usług ratowniczych.

Dyrektor Piotrowski z kolei wskazywał na fakt, że po zmianie sytemu trzy zespoły ratownicze z SPZZOZ, świadczące tego typu usługi w ramach szerszego kontraktu wespół z kilkoma innymi podmiotami z terenu byłego województwa radomskiego, przejeżdżają w ciągu miesiąca obsługując powiat szydłowiecki oraz cześć powiatu radomskiego i przysuskiego kilka tysięcy kilometrów więcej niż w starym systemie ratownictwa medycznego. Ekipy ratownicze przy tym wiele słabiej znają obsługiwany teren.

Z kolei sprawę Domu Społecznego dla osób niepełnosprawnych poruszyła Stanisława Czerwiak . Julia Pitera obiecała interweniować w tej sprawie.

Do powyższych kwestii kandydatka odniosła jedynie ogólnie. Podkreśliła za to że w swej działalności publicznej stara się pomagać ludziom, czego dowodem jest choćby fakt że podjęła w ostatnich latach 728 interwencji w sprawach, które jej zgłaszali wyborcy.

Julia Teresa Pitera 61 lat, to posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji. Od 2007 do 2011 pełniła funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika ds. opracowania programu zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.