2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Piknik książkowy na Kolejowej

by Marek Sokołowski on Sierpień 28, 2013

27 sierpnia w Szydłowcu na Osiedlu „Kolejowa” odbył się Osiedlowy Piknik Książkowy. Początek imprezy planowany był na 15:00, lecz już podczas przygotowań można było spotkać wielu zainteresowanych piknikiem młodych mieszkańców naszego miasta.

Niewątpliwie akcja ta skierowana była do uczniów, którzy poszukiwali używanych podręczników, chcieli je wymienić, bądź sprzedać. Niestety możliwość przekazywania podręczników z roku na rok coraz bardziej odchodzi do lamusa. Dziś w rozmowie z mieszkańcami usłyszeliśmy, że z tęsknotą wspominają czasy kiedy choć część podręczników można było kupić używanych – co na pewno nie było aż tak wielkim obciążeniem dla domowego budżetu jak dzisiaj. Obecnie większość podręczników jest praktycznie jednorazowego użytku. W każdej szkole podręczniki są innych wydawnictw. Rodzice zarzucają nauczycielom, iż z roku na rok wymyślają nowe podręczniki choć często sami korzystają z tych starych – gdzie często tematy są lepiej wytłumaczone, przejrzyściej napisane, ale jednocześnie może mniej…. kolorowe.

Podczas pikniku najwięcej przyjemności miały maluchy. Zabawy z nimi poprowadziła Agnieszka Sobutka-Klepaczewska oraz Bogumiła Podsiębierska. Liczne atrakcje dla dzieci m.in.: Wielkie Bańkowanie – sznurkiem, słomką oraz bańkowy Ping – Pong, kalamburki, zgadywanki, rozsypanki, zabawy ruchowe ze spadochronem, balonowe show oraz konkursy z nagrodami z zaciekawieniem gromadziły coraz większą grupę uśmiechniętych buzi.

Organizatorem Osiedlowego Pikniku Książkowego było Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek.

A.G