2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Pierwszoklasiści ślubowali w „Sobieskim”

by Marek Sokołowski on Październik 28, 2015

W  Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, 23 października, był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. Wtedy odbyła się bowiem uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów  na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.

Prowadząca uroczystość pani Monika Michalska powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie dyrektor szkoły Danuta Gnat wielkim ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci uczniowie  przyjęli życzenia i upominki przygotowane przez Burmistrza Miasta, Radę Rodziców oraz kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele KPP wręczyli pierwszakom odblaski. Po części oficjalnej koleżanki i koledzy z klasy II c pod opieką pani Marty Świercz przedstawili wesoły program artystyczny.

Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

Info: Dorota Suligowska