2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Pięknie czytali w Bibliotece

by Marek Sokołowski on Luty 2, 2014

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania 27 stycznia po raz czwarty odbył się w Bibliotece Powiatowej. Patronat Honorowy nad konkursem objął Teatr Powszechny w Radomiu. Konkurs, który już na stałe wpisał się w plan działalności kulturalno – oświatowej Powiatowej Biblioteki Publicznej promując kulturę słowa i potrzeby czytelnicze dzieci i młodzieży.

Powodzenia uczestnikom IV edycji Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania życzyli starosta szydłowieckie Włodzimierz Górlicki, wicestarosta Roman Woźniak oraz Karol Kopycki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w murach którego odbył się konkurs.

Kilka słów do zebranych skierował również Pan Kamil Woźniak, aktor Teatru Powszechnego w Radomiu. Wspomniał swoje początki aktorskie m.in. w kółkach teatralnych i zachęcił uczniów, by w dobie książki elektronicznej i audiobooków nadal sięgali po książkę w tradycyjnej formie.

Następnie rozpoczęły się zmagania uczestników, którzy mieli za zadanie pięknie przeczytać przygotowany wcześniej pod okiem nauczyciela dowolny fragment książki. Występy uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
– Irena Przybyłowska-Hanusz opiekun Grupy Teatralnej „Zamczysko”,
– Agnieszka Niziołek, inspektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu,
– Kamil Woźniak, aktor Teatru Powszechnego w Radomiu.

A tak przedstawiają się wyniki konkursu:
1) w kategorii szkół podstawowych:
Mistrzem Pięknego Czytania (I miejsce) została Julia Jaworska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu przygotowana przez Panią Grażynę Olesińską.
Wicemistrzem Pięknego Czytania (II miejsce) został Kajetan Górlicki uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, przygotowany przez Panią Edytę Górecką.
Wicemistrzem Pięknego Czytania (III miejsce) została Julia Kosno uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Lipienieckiej, przygotowana przez Panią Barbarę Gajewską.

Wyróżnienia otrzymali:
1.    Julia Florczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chlewiskach.
2.    Kinga Bednarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Lipienieckiej.
3.    Aleksandra Gąska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Lipienieckiej.
4.    Klaudia Niewadzisz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu.
5.    Oskar Materek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.
6.    Wiktoria Krakowiak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Orońsku.
7.    Małgorzata Głowacka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skłobach
8.    Izabela Kobierska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie.

2) w kategorii szkół gimnazjalnych:
Mistrzem Pięknego Czytania (I miejsce) została Weronika Gromek uczennica Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu, przygotowana przez Panią Kingę Wesołowską.
Wicemistrzem Pięknego Czytania (II miejsce) została Wiktoria Kwiecień uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, przygotowana przez Panią Cecylię Beatę Kraska.
Wicemistrzem Pięknego Czytania (III miejsce) została Lena Tuszyńska z Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu, przygotowana przez Panią Kingę Wesołowską.

Wyróżnienia otrzymały:
1.    Aleksandra Michalska z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu.
2.    Aleksandra Kowalska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Według oceny komisji konkursowej na wyróżnienie zasłużyły dwie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Lipienieckiej oraz Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu. Duże gratulacje i podziękowania dla pani Barbary Gajewskiej oraz pani Kingi Wesołowskiej, które przygotowały uczniów do tak pięknego czytania.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.