2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Piątki piłkarskie znów grają…

by Marek Sokołowski on Lipiec 20, 2014

Piątki piłkarskie z terenu powiatu szydłowieckiego już po raz czwarty rywalizują w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Powiat Szydłowiecki. Dzisiaj w obecności zawodników i gości: w tym przewodniczącego Rady Powiatu Marka Sokołowskiego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jana Guli, turniej otworzył radny powiatowy i działacz sportowy Artur Ludew, inicjator organizacji turnieju, który po raz pierwszy wystartował w 2010 roku.

Do turnieju zgłoszono 8 drużyn: Huragan Budki, Ekipę z Wałsnowa, Orły, Toolmex Truck, Młodych Gniewnych, Szatana Budki, Na mocy paktu i Robbeny i Rolandy. W rozgrywkach uczestniczą zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Mecze rozgrywane są w każdą niedzielę od 20 lipca do 10 sierpnia, na boisku wielofunkcyjnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Dla najlepszych drużyn i najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zawody sędziują Łukasz Gnat i Sylwester Jaworski. Sprawy organizacyjne prowadzi Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego i Andrzej Koniarczyk powiatowy koordynator sportu.