2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Patriotycznie w „Koperniku”

by Marek Sokołowski on Październik 28, 2015

W ramach Tygodnia Patriotycznego 26 października w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Strzeleckiego Oddział Szydłowiec im. Henryka „Hubala” Dobrzańskiego. Stowarzyszenie reprezentowali Komendant Główny ZS Roman Burek oraz kapral Mariusz Matla. W czasie spotkania uczniowie  mogli posłuchać opowieści o najważniejszych wydarzeniach z najnowszych dziejów naszej Ojczyzny.

Dowiedzieli się  o  także o dziejach  Związku Strzeleckiego, okolicznościach powstania Oddziału Szydłowiec, oraz obejrzeli prezentację multimedialną na temat działalności i zakresu szkoleń realizowanych przez strzelców.

Przedstawiciele organizacji gorąco zachęcali uczniów do udziału  w szkoleniach wojskowych i ratowniczych oraz wstępowania w szeregi Związku Strzeleckiego. Prawie dwugodzinna prelekcja urozmaicona pokazami, śpiewem oraz efektami audiowizualnymi została przez młodzież bardzo entuzjastycznie odebrana.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie „Kopernika” dziękowali przedstawicielom ZS z Szydłowca, za ciekawe spotkanie i zachęcali do kontynuowania współpracy.