2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Parafianie złożyli życzenia Księdzu Adamowi Radzimirskiemu

by Marek Sokołowski on Grudzień 24, 2014

 

Dziekan szydłowiecki i proboszcz parafii św. Zygmunta, ks. kan. Adam Radzimirski jest wigilijnym solenizantem. Dzisiaj rano po ostatnich już roratach, odprawianych przez cały Adwent o godzinie 7. Liczne osoby chciały swemu proboszczowi przekazać życzenia imieninowe i złożyć podziękowania za ofiarną pracę duszpasterską i stałą modlitwę za wszystkich parafian.

W imieniu kapłanów życzenia złożył ks. Andrzej Kania, który podkreślił przy tym liczne przymioty ks. Adama, które sprawiają, że praca duszpasterska jest dobrze zorganizowana a parafia po gospodarsku kierowana i wciąż otwarta na nowe inicjatywy i pomysły.

Następnie życzenia złożyli przedstawiciele licznych grup i ruchów działających w parafii, w tym: Dzieci ze Świetlicy Nazaret, małżeństwo z grupy Sychar, rodziny Domowego Kościoła, członkowie Caritas, Chóru Parafialnego, grupy modlitewnej Ojca Pio, Rodziny Radia Maryja, Kółek Różańcowych , młodzieży ze strefy JP 2 i inni.

Ksiądz Dziekan odwzajemniał życzenia dobrym słowem, obrazkami i cukierkami.  Atmosfera była ciepła i serdeczna, pomimo tak wczesnej pory.

Ksiądz Adam Radzimirski święcenia kapłańskie przyjął w 1971 roku. Od 1992 roku jest proboszczem szydłowieckiej parafii i kustoszem historycznej fary św. Zygmunta.

.