2021-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Pamiętajmy – krew ratuje życie

by Bartosz Kaluga on Styczeń 25, 2014

W czwartek 23 stycznia, krwiodawcy z powiatu szydłowieckiego zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście, którzy wspierają i propagują idee honorowego krwiodawstwa. Gośćmi honorowych krwiodawców byli m.in radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Agnieszka Górska, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, członek Zarządu Powiatu Barbara Majewska, wójt gminy Orońsko Zdzisław Bredłowski, wójt gminy Chlewiska Krzysztof Adamczyk, dyrektor Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Józef Waniek, Katarzyna Żelewska-Bernat – kierownik Działu Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu RCKiK  wraz z przedstawicielami wydziału promocyjnego, proboszcz parafii św. Zygmunta ks. kan. Adam Radzimirski oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Sobutka Klepaczewska. Podczas spotkania wszyscy zebrani mogli podziwiać Jasełka w wykonaniu dzieci z klasy IIa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II. Jasełka zostały przygotowane przez panie nauczycielki – Łucję Ceglińską i Danutę Klepaczewską.

Uroczystość była dobrym momentem na podziękowanie dla najaktywniejszych krwiodawców oraz działaczy promujących honorowe krwiodawstwo. Wyróżnieni otrzymali drobne upominki od sponsorów oraz pozytywne słowa wsparcia i szacunku dla ich działalności.

Dyrektor RCKiK Józef Waniek wręczył odznakę resortową Ministra Zdrowia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” panu Markowi Parszewskiemu, nadmieniając iż kilka miesięcy temu taką samą odznakę otrzymał w Radomiu Jerzy Gawor – wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej.

W trakcie uroczystości Grażyna Dobrzańska, skarbnik Stowarzyszenia Honorowcych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej, w kilku zdaniach podsumowała 2013 rok, który okazał się rekordowy jeśli chodzi o ilość oddanej krwi. Podczas wszystkich zbiórek organizowanych w Gminie Szydłowiec zebrano 124 litry krwi!

Na zakończenie spotkania przybyli w pięknej atmosferze mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Chóru Strefy JP2-Centrum Młodych w Szydłowcu oraz Chorus Angelorum Parafii WNMP w Orońsku.

Jerzy Gawor wiceprezes Stowarzyszenia oraz koordynator każdej zbiórki krwi, która miała miejsce w gminie Szydłowiec, złożył serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania, a szczególne sponsorom za wspieranie tak ważnej idei, oraz zaprosił wszystkich przybyłych do pamiątkowego zdjęcia i na mały poczęstunek.

W niedziele 26 stycznia odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Akcja Poboru ze względu na pogodę odbywać się będzie w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu w godz. 9:00-14:00. Już dziś organizatorzy z całego serca zapraszają wszystkich chętnych.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, legitymujący się dokumentem tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy, inny dokument zawierający PESEL).

Do zaproszenia dołącza się również Portal Szydłowiecki. Pamiętajmy: „wszyscy ratujemy zdrowie wszystkich „- Jan Paweł II

Autor tekstu: Agnieszka Gawor