2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Oznakuj swój rower

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 10, 2014

Na dobre już zaczął się sezon rowerowy. By zmniejszyć ryzyko utraty naszego jednośladu i nie dać żadnej szansy złodziejowi „Oznakuj swój rower”. Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli bezpłatną wiosenna akcję znakowania rowerów. Akcja ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów, w trakcie trwania sezonu rowerowego a także  poza sezonem, kiedy właściciele umieszczają je w piwnicach lub garażach. Oznakowanie pozwala na szybką identyfikację utraconych rowerów i ich części kiedy policjanci realizują czynności służbowe.

Oznakowanie  roweru polega na wygrawerowaniu na ramie specjalnego kodu składającego się cyfr i liczb  za pomocą uprzędzenia  typu „engrawer” i wprowadzenie go do  policyjnej bazy danych. Miejsce  grawerowania jest  uwidocznione za pomocą naklejki samoprzylepnej.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:

  • dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
  • dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).


Oznakować swój rower możemy w każdy piątek w budynku Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przy ulicy  Tadeusza  Kościuszki 194  po  wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze st. asp. Piotrem Zięba Tel. 048 617 72 85 .

Znakowanie rowerów będzie także możliwe podczas festynów o czym będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i w prasie lokalnej.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu