2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Otwórz serce na Maksa – podsumowanie akcji

by Bartosz Kaluga on Październik 20, 2016

17 października 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się niecodzienna uroczystość, na którą przybyli: Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej – Artur Marek Koniarczyk, Pełnomocnik do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi – Jadwiga Kopycka, Prezes Fundacji „Strefa JP2” – Przemysław Duda , ksiądz Norbert Skawiński oraz rodzice uczniów.

Tego dnia miało miejsce podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej Otwórz serce na Maksa. Pani Dyrektor Danuta Gnat serdecznie podziękowała wszystkim ludziom dobrego serca za pomoc i wsparcie akcji na rzecz ucznia naszej szkoły. Podkreśliła, że to dzięki owocnej współpracy Rady Rodziców, fundacji „Strefa JP2”, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, nauczycieli oraz uczniów udało się spełnić marzenie Maksa i jego rodziców, a mianowicie zakupić nowy sprzęt rehabilitacyjny- wózek i rowerek dla chłopca. Najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy mieli możliwość i chęć do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu, są słowa chłopca wypowiedziane następnego dnia po koncercie charytatywnym, który odbył się 13 marca bieżącego roku: „Gdy się obudziłem, to miałem taką radość w sercu”. Na zakończenie Pani Dyrektor zwracając się do uśmiechniętego Maksa, życzyła mu by ta radość towarzyszyła każdego dnia i by pamiętał, że ma wokół siebie życzliwych i przyjaznych ludzi.

Następnie goście obejrzeli wzruszający spektakl „Pewnego razu w Wadowicach…” przygotowany z okazji VIX Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy VIb i VIa pod kierunkiem siostry Ewy Górlickiej, pani Anny Barszcz i pani Edyty Góreckiej przedstawili   scenki z życia młodego Karola Wojtyły, który jeszcze poszukuje swojej życiowej drogi. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone długimi owacjami.