2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

I Otwarty Turniej Kyokushin Karate – Wasilków

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 7, 2015

W dniu 6.06.br. 8. osobowa reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, pod opieką sensei Roberta Wyciszkiewicza uczestniczyła w I Otwartym Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Wasilkowa w formule kumite, zorganizowanym przez sempai Mirosława Jurowczyka z Klubu Sportowego Kyokushin Karate Matsushima z Wasilkowa.

W turnieju udział wzięło 60. zawodników i zawodniczek z 8 klubów: SCK Białystok, Białostocki Klub Oyama Karate, TPD Białystok, WBT Shindokai Białystok, „Mushin” Honbu Dojo Szydłowiec (IKO Matsushima Polska), Klub Kyokushin Karate z Brześcia na Białorusi (IKO Matsushima Białoruś), Klub Kyokushin Karate z Czarnej Białostockiej oraz Klubu Sportowego Kyokushin Karate Matsushima z Wasilkowa. Szydłowiec reprezentowali: sempai Jakub Wyciszkiewicz (debiut w kategorii seniorów), Andżelika Magda, Rafał Olszewski, Daniel Ozimek, Kamil Nowak, Filip Mierzwa, Wiktoria Nowocień i Kamila Nalberska. Niestety kliku naszych zawodników z powodów kontuzji nie mogło uczestniczyć w tym turnieju. Po zaciętych walkach nasi podopieczni w swoich kategoriach wiekowo-wagowych zdobyli 8 medali:

  • Andżelika MAGDA – złoty medal,
  • Daniel OZIMEK – złoty medal,
  • Kamila NALBERSKA – złoty medal,
  • Rafał OLSZEWSKI – srebrny medal,
  • Filip MIERZWA -srebrny medal,
  • Jakub WYCISZKIEWICZ – brązowy medal,
  • Wiktoria NOWOCIEŃ brązowy medal.

Ponadto Andżelika Magda została wybrana najlepszą technicznie walczącą zawodniczką turnieju, a reprezentacja Szydłowca w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce. Ogromny sukces na zakończenie sezonu. To już 156 medali i pucharów w naszym dorobku.

Po zakończonym turnieju udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie i na Górę Krzyży. Przepiękna okolica i wspaniałe miejsce odwiedzane przez liczne grupy pielgrzymów. Serdeczne podziękowania dla sempai Mirosława Jurowczyka i wszystkich, którzy przyczynili sie do zorganizowania i właściwego przebiegu tego turnieju. Jak każde zawody był to czas do spotkania z naszymi przyjaciółmi oraz nawiązanie nowych kontaktów, które w przyszłości owocować będą dalszą współpracą.

Przed naszymi karatekami jeszcze tylko udział w X Letnim Obozie Kyokushin Karate Matsushima Polska oraz w 7 Europejskim Obozie IKO Matsushima w Alicante w Hiszpanii. Krótki odpoczynek, aby we wrześniu spotkać sie ponownie w Dojo. Jeszcze raz ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i oczywiście obsługi technicznej za udział w tym przedsięwzięciu OSU.