2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Otwarli Serce na Maksa!

by Bartosz Kaluga on Marzec 14, 2016

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu wczoraj (13.03.16) odbył się koncert charytatywny pt. „Otwórz Serce na Maksa”

Bohaterem wczorajszego koncertu charytatywnego był uczeń klasy IIIc Maks Mrozowski. Chłopiec urodził się z przepukliną kręgosłupa i wodogłowiem. Maks jest wesołym, pełnym energii dzieckiem. Od trzeciego roku życia porusza się na wózku inwalidzkim, z którego już wyrósł i konieczny jest zakup nowego sprzętu. Rehabilitacja i leczenie Maksymiliana jest bardzo kosztowne. Rada Rodziców przy PSP nr 1 razem z Fundacją Strefa JP 2 postanowili wspomóc Państwa Mrozowskich i zorganizowali w tym celu koncert pt. „Otwórz serce na Maksa”

W programie imprezy obecny był taniec, śpiew oraz recytacja poezji i różnego rodzaju sentencji, które rozbawiały zgromadzoną w sali gimnastycznej publiczność. Wszystko to oczywiście w wykonaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, a nawet szydłowieckich samorządowców. Zwieńczeniem charytatywnego eventu był występ zespołu „Telex”.

Podczas wydarzenia można było zakupić różnego rodzaju cegiełki m.in. rękodzieło przygotowane przez Strefę JP 2 lub kwiaty. Młodsze grono ochoczo korzystało z możliwości pomalowania swoich twarzy.

Koncert cieszył się zainteresowaniem szydłowieckiej społeczności. Sala gimnastyczna „Sobieskiego” wypełniona była po brzegi!

Całkowity dochód z wczorajszej imprezy zostanie przekazany na zakup nowego wózka dla Maksa.