2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Otwarcie Żłobka Miejskiego

by Bartosz Kaluga on Luty 6, 2016

29 stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Żłobka Miejskiego w Szydłowcu. Placówka powstała z inicjatywy Burmistrza Artura Ludwa i jest kolejnym, po wprowadzeniu tzw. „gminnego becikowego”, prorodzinnym przedsięwzięciem podjętym przez samorząd Gminy Szydłowiec. Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym funduszom z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch” przy współfinansowaniu ze środków budżetu gminy.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Szydłowca Artur Ludew, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk i dyrektor żłobka Magdalena Nowacka. W uroczystości inauguracyjnej uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi, które będą uczęszczały do placówki oraz samorządowcy, min: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i członek Zarządu Powiatu Karol Siebyła, zastępca burmistrza Edward Borek, radni Rady Miejskiej, wójt Chlewiski Waldemar Sowiński i wójt Mirowa Artur Siwiorek oraz sołtysi. W otwarciu żłobka uczestniczyli także prezesi gminnych spółek, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek gminnych.

Ks. dziekan Adam Radzimirski dokonał poświęcenia żłobka i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślne funkcjonowanie placówki, która będzie zapewniała opiekę najmłodszym. Następnie przybyli goście na ręce pani dyrektor Nowackiej składali życzenia i wręczali prezenty dla placówki.
W żłobku jest miejsce dla dwudziestu dwóch dzieci. Maluszkami zajmują się cztery opiekunki, a o ład i porządek na terenie całego obiektu będą dbały dwie panie. Od 01.02.2016r. do żłobka uczęszcza 16 dzieci.

– Maluszki są przecudowne i kochane! Pierwsze dni są jednak ciężkie zarówno dla dzieci jak i rodziców, ale cały personel stara się żeby było jak najlepiej – powiedziała dyrektor Magdalena Nowacka.

– Dla mnie jako dyrektora kierować taką placówką to prawdziwy zaszczyt, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Pragnę zapewnić wszystkich, że wspólnie z całym personelem dokładamy wszelkich starań, aby żłobek w Szydłowcu był placówką godną zaufania rodziców. Dla nas dzieci są najważniejsze, chcemy aby czuły się bezpiecznie i miło spędzały czas – dodała Magdalena Nowacka.

– Nasz żłobek jest placówką na miarę dwudziestego pierwszego wieku, a stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, a nam sprawować należytą opiekę nad ich rozwojem i z wiarą patrzeć w ich przyszłość – powiedziała pani dyrektor.

Osoby zainteresowane ofertą żłobka prosimy o telefon pod nr. 606 608 335.

Info: www.szydlowiec.pl