2019-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Otwarcie przychodni przy ulicy Staszica

by Bartosz Kaluga on Lipiec 12, 2013

W najbliższy czwartek 18 lipca nastąpi uroczyste otwarcie siedziby Przychodni Rejonowej przy ulicy Staszica 4 w Szydłowcu.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji zapadła w 2010 roku. Zakres planowej modernizacji zakładał remont i rozbudowę obiektów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu. Uzasadnieniem dla tej inwestycji była konieczność osiągnięcia wyższych standardów usług medycznych oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu szydłowieckiego. Po przeprowadzonych pracach budowlanych przy Staszica 4 skoncentrowana jest podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna. W obiekcie mieszczą się specjalistyczne poradnie (medycyny pracy, zdrowia psychicznego, leczenia uzależnień od alkoholu, ginekologiczno-położnicza, dermatologiczna, neurologiczna, kardiologiczna, urologiczna, gruźlicy i chorób płuc) oraz przeniesione z ulicy Kolejowej nocna i świąteczna opieka ambulatoryjna i siedziba państwowego ratownictwa medycznego. Koszt inwestycji wyniósł ok. 5 milionów złotych.

Z nieoficjalnych informacji do których dotarł Portal Szydłowiecki wynika, że przyjazd na uroczyste otwarcie siedziby zapowiedziała była dyrektor placówki, a obecnie Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz.