2022-12-03

Imieniny:

Jak otrzymać szybką pożyczkę?

by Bartosz Kaluga on Luty 13, 2018

Szybkie pożyczki są jednym z coraz częściej wybieranych przez Polaków rozwiązań w chwili nagłej potrzeby zastrzyku gotówki. Do ich uzyskania potrzebne są dziś wyłącznie nasze podstawowe dane. Cały proces jest też o wiele szybszy, niż w przypadku kredytu udzielanego przez bank. Jak uzyskać szybką pożyczkę?

Czym są szybkie pożyczki?

Pod określeniem szybkich pożyczek rozumie się obecnie pożyczki pozabankowe, czyli takie, które oferowane są potencjalnym klientom nie przez banki, a firmy finansowe, np. KFF24. Proces otrzymania potrzebnej nam kwoty w efekcie zawarcia umowy z firmą tego typu jest bowiem znacznie krótszy, niż proces uzyskania tradycyjnego kredytu w banku. Oferta szybkich pożyczek pozabankowych jest również dostępna dla znacznie szerszej grupy docelowej. W przeciwieństwie do kredytów, szybką pożyczkę od firmy finansowej mogą otrzymać także osoby niemogące wykazać odpowiedniej zdolności kredytowej, która jest konieczna do uzyskania pożyczki od banku. Pożyczki tego rodzaju nie muszą także być celowe, co oznacza, że podczas procesu ubiegania się o określoną kwotę nie musimy deklarować, na co zamierzamy ją przeznaczyć.

Czego potrzebujemy do uzyskania szybkiej pożyczki?

Do uzyskania szybkiej pożyczki od firmy finansowej potrzebne będą nam przede wszystkim nasze podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL potwierdzający polskie obywatelstwo i data urodzenia potwierdzająca ukończenie 18. roku życia. Istotne będzie również podanie numeru i serii ważnego dowodu osobistego, a w przypadku pożyczek on-line również załączenie zeskanowanej lub przynajmniej sfotografowanej wersji dokumentu. W kolejnych etapach procesu udzielania pożyczki potrzebne będą także informacje takie jak zaświadczenie o otrzymywanych dochodach – niezależnie od ich źródła i typu umowy, na podstawie której są nam one wypłacane.

Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych nam danych, pracownik firmy analizuje wyłącznie prawdziwość dostarczonych dokumentów oraz potwierdza, że nie figurujemy w Krajowym Rejestrze Dłużników. Nie jest tu konieczne potwierdzenie posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony czy sprawdzenie w Biurze Informacji Kredytowej naszej historii i zdolności kredytowej. Cały proces – od wypełnienia zgłoszenia aż po otrzymanie pieniędzy – może więc trwać nawet mniej niż jedną dobę.

Kiedy otrzymamy pieniądze?

To, jak szybko otrzymamy szybką pożyczkę od wybranej firmy finansowej, zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest sama polityka danej firmy. Nie jest tu jednak istotne to, czy reklamuje się ona hasłami w rodzaju „pieniądze od ręki”, czy nie. Niekiedy hasła tego typu służą bowiem wyłącznie przyciągnięciu klientów i nie mają nic wspólnego z tym, jak jest naprawdę, Każda firma ma bowiem swoje procedury, które muszą zostać wypełnione przez pracownika podczas procesu podejmowania decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu pożyczki danemu klientowi. Dopiero po przejściu wszystkich odpowiednich kroków możliwe jest wykonanie przelewu bankowego czy przekazanie klientowi pożyczanych pieniędzy wprost do rąk. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty którejś z licznych działających dziś na rynku firm finansowych tylko na podstawie reklamy, gwarantującej natychmiastowe otrzymanie pieniędzy, sprawdźmy, jak długi jest faktyczny proces, który musimy przejść przed dostaniem gotówki do ręki bądź otrzymaniem przelewu na konto bankowe.

Firma KFF24 deklaruje nam wypłatę szybkiej pożyczki jeszcze tego samego dnia, a jeśli spełnimy odpowiednie warunki, nawet w ciągu niecałej godziny. Jest to czas potrzebny pracownikowi firmy na wprowadzenie wszystkich niezbędnych danych klienta do systemu i sprawdzenie ich pod kątem prawdziwości oraz zgodności.

Publikacja: insane.agency