2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Ostatnia w tym roku zbiórka krwi za nami

by Marek Sokołowski on Grudzień 23, 2014

 

W niedzielę 21 grudnia na szydłowieckim Rynku Wielkim, odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Autobus ponownie zawitał koło Ratusza. Starówka to idealne do przeprowadzania mobilnego poboru krwi, gdyż wielu przechodniów przechodząc obok autokaru decyduję się spontanicznie często po raz pierwszy oddać krew.

W trakcie tej zbiórki jak zwykle nasi krwiodawcy nie zawiedli i zgłosiło się 83 osoby, z czego krew  oddało 65 osób. Brawo dla nich, a w szczególności dla 20 osób, które oddały krew po raz pierwszy

W sumie zebrano  30 litrów krwi. Krew zostanie przekazana między innymi dla dwóch chorych mieszkanek Szydłowca.

W trakcie zbiórki dawców odwiedził burmistrz Artur Ludew z radymi Miejskimi: Markiem Plewą i Józefem Jarosińskim. Przyjechał również Józef Waniek Dyrektor RCKiK  w Radomiu wraz z panią Katarzyną Żelewską -Bernat. Był to bardzo miły akcent, ponieważ dawcy poczuli się zauważeni i docenieni w tym co robią. A robią przecież wiele. W tym roku w naszym mieście w sumie oddano 209 litrów krwi, co znacznie przyczyniło się do uratowania komuś życia.

Pamiętajmy krew  jest warta tyle, ile uratowane dzięki niej życie, czyli jest bezcenna. Jerzy Gawor wiceprezes stowarzyszenia wraz  Burmistrzem Szydłowca i Stowarzyszeniem Honorowi Dawcy Krwi Ziemi Szydłowieckiej, zaprasza wszystkich krwiodawców na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 stycznia o godz. 16:00 w szydłowieckim Zamku.

Tekst Agnieszka Gawor / fot. Krzysztof Prześlakowski