2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Orszakowe przygotowania

by Marek Sokołowski on Listopad 9, 2015

Na niespełna dwa miesiące przed 2 Szydłowieckim Orszakiem Trzech Króli trwają intensywne przygotowania scenograficzne. W trakcie realizacji są m.in. miecze dla aktorów –amatorów z szydłowieckich szkół , którzy na orszaku wcielą się w postacie małych rycerzy. Stało  się  to możliwe dzięki życzliwości- Andrzeja Ucińskiego z Szydłowca i i Rajmunda Mamli z Majdowa, którzy przekazali dużo drewna  do  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

Tam, w placówce kierowanej przez dyrektora Sławomira Drabika-  uczniowie szkół zawodowych i specjalnych o  profilu stolarz – na zajęciach praktycznych – przygotowują  pod okiem nauczycieli zawodu – Bolesława Cendra i Michała Ludwa- prawdziwe arcydzieła z drewna.

Przygotowywane są również stroje dla uczennic, które wcielą się w rolę małych  dam dworu. Z ponad 300 metrów  wielokolorowej satyny, krojone i szyte są peleryny i tuniki. Panie Krawcowe: Urszula Wanat, Barbara Karpeta, Lidia Mamla i Bogusława Ruszewska dokładają starań, by małe aktorki i aktorzy wyglądali jak najokazalej i najpiękniej. Portal Szydłowiecki jest patronem medialnym tego wyjątkowego przedsięwzięcia.