2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Orszakowe akcesoria wytwarzają w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego

by Marek Sokołowski on Grudzień 11, 2015

Uczniowie klas stolarskich z Zespołu Szkół im KOP w Szydłowcu,  odbywający zajęcia praktyczne w CKZiU w Szydłowcu oraz uczniowie zawodowych szkół specjalnych z działu drzewnego Centrum, włączyli się przygotowania do Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli A.D. 2016.

Młodzież przygotowuje szopkę bożonarodzeniową, a także rękodzieło w postaci 60 mieczy z różnych epok  (nawiązujących do kontynentu azjatyckiego, afrykańskiego i europejskiego) oraz 30 tarczy i dzid. Prace przebiegają pod fachowym nadzorem nauczycieli zajęć praktycznych: Mariusza Ludwa i Bolesława Cendra, Dariusza Mączyńskiego, Roberta Dziubka, Marcina Smolarskiego. Zespół, który koordynuje dyrektor CKZiU Sławomir Drabik, zaprojektował także i wykonuje głowę chińskiego dwunastometrowego smoka. Te realizacje będzie można podziwiać 6 stycznia 2016 r. na Rynku Wielkim w Szydłowcu.

Zachęcamy mieszkańców Szydłowca i nie tylko Szydłowca, do udziału już w drugiej edycji wielobarwnego i rozśpiewanego Orszaku, który przypomni nam o bogatej polskiej tradycji jasełkowej.