2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Opoczyńscy włodarze u kard. Stanisława Dziwisza.

by Bartosz Kaluga on Maj 16, 2013

13 maja na spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem udała się delegacja władz miejskich i powiatowych z Opoczna w składzie: Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski, Starosta Opoczyński Marek Ksyta oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kopania. Delegację stanowili także Burmistrz Drzewicy oraz wójtowie powiatu opoczyńskiego z gmin: Mniszków, Sławno, Żarnów, Paradyż, Białaczów, Poświętne.

Metropolicie krakowskiemu złożono życzenia imieninowo-urodzinowe, zapraszając do powtórnej wizyty na ziemi opoczyńskiej.

Kardynał w rozmowie z samorządowcami prosił o przekazanie swojego pasterskiego błogosławieństwa mieszkańcom powiatu opoczyńskiego. Z radością przyjął deklarację władz o ufundowaniu specjalnego witraża w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Krakowie, które powstaje na terenach kamieniołomów Solvay, gdzie podczas II wojny światowej pracował młody Karol Wojtyła. Kardynał Dziwisz podkreślił, że sanktuarium powstaje wyłącznie z ofiar darczyńców z całego świata – a jego poświęcenia ma dokonać sam papież Franciszek podczas Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Kard. Stanisław Dziwisz zaprosił samorządowców z powiatu opoczyńskiego wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich na uroczyste poświęcenie Górnego Kościoła w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, które odbędzie się 23 czerwca. Weźmie w nim udział Episkopat Polski, władze państwowe i samorządowe, międzynarodowe delegacje oraz Związek Miast Papieskich.

Opoczyńska delegacja zwiedziła również siedzibę arcybiskupów krakowskich w tym kaplicę, gdzie znajdują się relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Modlitwę Anioł Pański intencji kanonizacji Jana Pawła II oraz w intencji władz opoczyńskiej ziemi i wiernych diecezji radomskiej poprowadził ks. inf. Józef Wójcik z Suchedniowa.

W delegacji wziął również udział Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur, który w imieniu Sejmiku złożył wyrazy szacunku dla ks. kard. Stanisława Dziwisza z okazji 50 rocznicy jego święceń kapłańskich.