2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Opłatkowe spotkanie szydłowieckich rzemieślników

by Marek Sokołowski on Grudzień 13, 2014

 

Rzemieślnicy zrzeszeni w Cechy Rzemiosł Różnych i Spółdzielni Rzemiosł Różnych, spotkali 12 grudnia się na przedświątecznym opłatku, aby dziękować za współprace i życzyć sobie nawzajem dobrych Świąt Bożego Narodzenia i dostatniego Nowego Roku. W integracyjnym spotkaniu Rzemiosła wzięli udział kapelania: ks. dziekan Adam Radzimirski i ks. Artur Fura proboszcz z podszydłowieckiego Pawłowa oraz samorządowcy: burmistrz Artur Ludew i wójt Chlewisk Waldemar Sowiński.

Na początku spotkania prezesi Izby Rzemiosła, Cechu Rzemiosł Różnych i Spółdzielni Rzemieślniczej: Jan Jaworski. Marcin Pawlak i Marek Sokołowski przekazali List Gratulacyjny Arturowi Ludwowi z tytułu wyboru na Urząd Burmistrza Szydłowca i podobny list z gratulacjami Waldemarowi  Sowińskiemu, z tytułu wyboru na Urząd Wójta Gminy Chlewiska.

Następnie słowa podziękowań za całoroczna opiekę duszpasterską i życzliwość dla Rzemiosła oraz wiązanki kwiatów przekazali na ręce ks. dziekana A. Radzimirskiego i ks. proboszcza A. Fury.

Księża kapelani pobłogosławili Zebranych, Opłatki, świąteczne potrawy oraz przekazali słowa życzeń dla rzemieślników ich Rodzin i zatrudnionych w ich firmach, zakładach i warsztatach pracy.

Łamanie opłatkiem i wzajemne życzenia dopełniły tę cześć świątecznego spotkania. Integrację kontynuowano przy stole zastawionym wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez pracowników restauracji „Lodowania”, zrzeszonej w Cechu firmy PUH „Lodowania” Anna Orlicka.

Prowadzone rozmowy świadczyły, że mimo trudności wielu z szydłowieckich rzemieślników ten rok uzna za udany. W czasie spotkania do licznie uczestniczących w spotkaniu rzemieślniczek i rzemieślników słowa pozdrowień i życzeń skierowali: burmistrz Artur Ludew, wójt Waldemar Sowiński, prezes Izby Rzemiosła w Radomiu J. Jaworski, przewodniczący Rady Rynku Pracy w Szydłowcu  Paweł Gorlicki oraz organizatorzy: starszy Cechu M. Pawlak i prezes Spółdzielni Rz. Rożnych M. Sokołowski. Rozmowy w życzliwej atmosferze, przy dźwiękach kolęd kontynuowano do późnych godzin wieczornych. W wigilijnym spotkaniu szydłowieckiego rzemiosła wzięli udział także seniorzy rzemieślnicy, w tym honorowy prezes Spółdzielni Rzemieślniczej Władysław Pochylski i Jerzy Jedliński – pierwszy starszy Cechu, po jego wznowieniu w 1984 roku.