2021-09-16

Imieniny: Wiktora i Małgorzaty

„ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – 4 medale dla Szydłowca !

by Bartosz Kaluga on Maj 25, 2014

Reprezentanci Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” w Limanowej, wśród 420 młodych zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 17 lat z 32 ośrodków karate z całej Polski oraz Czech, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Stojącą na wysokim poziomie rywalizację sportową zawodników podziwiała i dopingowała licznie zgromadzona publiczność, wypełniająca po brzegi trybuny hali widowiskowej. Zmagania toczące się na trzech matach równocześnie oceniało 40 arbitrów, w których gronie znaleźli się również przedstawiciele Szydłowca : Sempai Mariusz Szymkiewicz (1Dan) i Sempai Marek Pielas  (1Dan).

Turniej rozpoczęła bardzo widowiskowa konkurencja kata w wykonaniu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej (6-7 lat), w której reprezentantka MUSHIN Szydłowiec Dominika BANASZCZYK  zdobyła III miejsce.

W konkurencji kumite (walkach), po wyjątkowo zaciętych pojedynkach  nasi młodzi karatecy zdobyli kolejne trzy cenne trofea :

  1. Wojciech DOBRZAŃSKI – kat. wiekowa 14-15 lat – srebrny medal
  2. Maria MIERNIK – kat. wiekowa 10-11 lat – brązowy medal
  3. Wioleta KOTWICA – kat. wiekowa 16-17 lat – brązowy medal

Wszystkim naszym reprezentantom –  również tym, którym tym razem nie udało się dotrzeć do pozycji medalowych – należą się słowa uznania. Obok przedstawicieli  ścisłej kadry klubowej mogących już poszczycić się wysokimi wynikami sportowymi stanęli zawodnicy, dla których udział w tak prestiżowym turnieju był jednocześnie pierwszym startem w otwartej rywalizacji sportowej – i to od razu rangi międzynarodowej. Wszyscy zaprezentowali się godnie. Pomimo młodego wieku wyróżnili się nie tylko wysokim poziomem wyszkolenia, ale również hartem ducha i niezłomną wolą walki. Postawa i poziom jakimi wykazali się młodzi karatecy z Szydłowca napawają dumą, stanowiąc doskonały prognostyk na przyszłość.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją turnieju objęli :

– Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Marek Sowa,

– Starosta Limanowski – Pan Jana Puchała,

– Burmistrz Miasta Limanowa – Pan Władysław Bieda,

– Małopolski Komendant Wojewódzki Policji – Pan nadinspektor Mariusz Dąbek.

Patronat medialny sprawowali: TVP Kraków, Polskie Radio-Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie oraz portale internetowe: limanowa.in, Ziemia Limanowska.

Warto dodać, że w wyjeździe na turniej do Limanowej zorganizowanym przez szydłowiecki MUSHIN, uczestniczyło ogółem ponad 40 osób – prócz zawodników także sympatyków oraz rodzin najmłodszych adeptów sztuki Karate, dla których start w tak dużej imprezie sportowej był wielkim przeżyciem. Był to już kolejny wyjazd tak zorganizowaną i liczną grupą, co dają podstawę by twierdzić, że Karate staje się w naszym mieście sportem wielopokoleniowym i prawdziwie rodzinnym, o niebagatelnym znaczeniu integracyjnym.

Info i foto – MUSHIN