2021-04-13

Imieniny: Bonifacego i Dobiesława

Ojcowie zwyciężyli. Piknik rodzinny na Stadionie

by pa pa on Czerwiec 23, 2013 · 3 komentarze

Na stadionie „Szydłowianki”, 23 czerwca odbył się festyn rodzinny i mecz pomiędzy Ojcami i synami a zespołem Księży. Celem imprezy była integracja rodzin, zwrócenie uwagi na konieczność przywrócenia polskiej rodzinie właściwego miejsca w życiu społecznym i uświadomienie ojcom jak ważna jest ich rola w domowej drużynie. Wcześniej, w samo południe, w intencji rodzin Domowego Kościoła z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, w farze koncelebrowana była msza święta dziękczynna za 15 lat działanie kręgów DK w Szydłowcu.

Po południu około 300 osób spotkało się na Stadionie, aby kibicować ojcom i synom oraz księżom piłkarzom. Dla rozgrzewki na boisku, Przemek Duda z młodzieżą poprowadził tańce lednickie .

Mecz rozpoczął się kilkanaście minut po godz. 15, a zakończył przed 17. Ostatecznie po pełnej emocji i zacięcia rywalizacji ojcowie i synowie, wygrali z zespołem Księży 5:2. W przerwie meczu z koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Szydłowca. Po meczu boisko opanowały dzieci, to one przygotowały symboliczny puchar dla zwycięzców. Otrzymał go kapitan drużyny Ojców i Synów „Super tata” Dominik Pijarski.

Dzieci animowały i bawiły się wespół z nimi, panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu, Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami integracyjnymi w Szydłowcu oraz Rodzinnej Akademii Sportu. Zabawy z chustą, z makijażem sportowym, konkursy i zabawy sprawiły, że w Szydłowcu dzieci się nie nudziły. Dodatkowa atrakcję sprawili strażacy, którzy ustawili pompowany strażacki namiot, a na koniec zaprezentowali prawdziwy wóz ratowniczo-gaśniczy. Mały plac zabaw dziecięcych utworzyli także pracownicy spółki Comes, producenta urządzeń na Place zabaw.

Dla wszystkich przygotowano pyszne ciasta, kiełbaski z grilla i napoje chłodzące, bo pomimo deszczowego przedpołudnia, na stadionie Szydłowianki była serdeczna, i słoneczna atmosfera. Rodziny na festynie odwiedzili: proboszcz parafii św. Zygmunta ks. Kan. Adam Radzimirski, starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który przekazał życzenia ojcom i rodzinom. Gościem imprezy był także proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu ks. Mirosław Kszczot, który w czasie, kiedy był wikariuszem parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, był moderatorem rodzin DK. Festyn był możliwy dzięki wielkiej gościnności władz szydłowieckiego klubu sportowego „Szydłowianka”. Festyn był bardzo udany i zgromadził rodziny oazowe i sympatyków z Szydłowca, Radomia, Skarżyska –Kamiennej, Stąporkowa i innych miejscowości Diecezji Radomskiej oraz wiele rodzin z Szydłowca, które mówiły, że takich rodzinnych imprez powinno być więcej. Organizatorami pikniku rodzinnego był Ruch Światło Życie Domowy Kościół, para diec. DK Anna i Marek Kwiatkowscy, moderator ks. Andrzej Kania i kręgi rodzin Domowego Kościoła z Szydłowca.

 

Z historii DK w Szydłowcu

W Szydłowcu pierwszy krąg DK uformował się na przełomie 1997 i 1998 roku. Tworzyły go 4 rodziny. Beata i Marek Sokołowscy, Jolanta i Adam Pietrasowie, Barbara i Ryszard Karpetowie, Bożena i Robert Pawelcowie (do 2002), Małgorzata i Jarosław Jakubowscy (od 2002). Inicjatorem utworzenia kręgu był ks. Mirosław Kęska. Obecnie w Szydłowcu w 4 kręgach zrzeszonych jest kilkanaście małżeństw. Obowiązki moderatora pełni ks. Andrzej Kania.

Domowy Kościół jest drogą formacyjną małżeństw katolickich, opartą za założeniach polskiego ruchu oazowego, utworzonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i doświadczeniach francuskiego małżeńskiego ruchu Equipes Notre Dame.