2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Oj dzieje się, dzieje w Szydłowieckiej Bibliotece

by Bartosz Kaluga on Październik 4, 2013

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek zrealizowało projekt Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki pozyskanym środkom finansowym Biblioteka zakupiła 450 pozycji książkowych w tym, aż 200 dla dzieci i młodzieży.

Ponadto nasza Mediateka wzbogaciła się o 40 audiobooków (książek do słuchania), a od 14 października uruchamiamy testową platformę IBUK-Libra, czyli książek w wersji elektronicznej do poczytania w bibliotece lub domu. IBUK-Libra to ponad 6000 tytułów najlepszych polskich wydawnictw akademickich, literatury pięknej oraz publikacji popularno-naukowych. Zachęcamy do wypożyczania, czytania i słuchania.

Chcielibyśmy również złożyć serdeczne podziękowania Zakładowi Kamieniarskiemu KAMEKS – Borowieccy za przyczynienie się do poszerzenia księgozbioru o nowe pozycje książkowe oraz Zarządowi  LGD „Na Piaskowcu” za sfinansowanie zakupu zabawek edukacyjnych do Bibliotecznego Kącika Zabaw.

Od 9 października w RCB-M rusza Biblioteczna Akademia Malucha (BAM), która oferować będzie szereg zajęć edukacyjnych, plastycznych oraz rytmiczno-tanecznych dla dzieci w wieku 2-5 lat. W ramach BAM będziemy również prowadzić czytanie literatury dziecięcej przez znane osoby z Szydłowca. Zapraszamy dzieci wraz  z rodzicami na godz. 15:30 do RCB-M, ul. Kolejowa 9b