2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Ogólnopolska Noc Bibliotek w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 5, 2015

30 maja od godz. 19:00 rozpoczęła się I Ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem – „Groza nie czytać”. Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCKiS-Zamek jako jedyna biblioteka w regionie włączyło się w tą akcję. Było tajemniczo, zagadkowo i klimatycznie. Nocne atrakcje skierowane były do dzieci oraz dorosłych, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Noc rozpoczęła się od malowania baśniowej krainy marzeń oraz konkursu na przebranie za ulubionego bohatera książkowego. Jury w składzie: Dorota Gil, Marta Idzikowska, Bogumiła Podsiębierska, Bożena Prokopowicz postanowiło nagrodzić 5 najpiękniej przebranych uczestników. Olga – Alicja z Krainy Czarów, Filip – champion z Igrzysk Śmierci, Zosia – Smok Wawelski, Piotruś – Dynia z bajki „Kopciuszek” oraz Dawid – najmłodszy uczestnik jako Smoczuś.

Równie atrakcyjne okazało się czytanie bajek w świetle księżyca. Do czytania włączyli się bibliotekarze, rodzice i młodzi uczestnicy Nocy w Bibliotece. Przy użyciu latarek czytano książki Juliana Tuwima.

Najbardziej emocjonujące okazało się poszukiwanie zaginionych zagadek. 2 drużyny uzbrojone w latarki wyruszyły na nocne poszukiwania ukrytych kopert. Najszybsza okazała się drużyna zielona. Kolejnym etapem było odgadywanie znalezionych zagadek. Obie drużyny wykazały się błyskotliwością i inteligencją. Wszyscy uczestnicy zadania zostali nagrodzeni.

Dorośli wspomagani przez dzieci zmierzyli się w quizie – Zagadki Jacka i Agatki. Pytania dotyczyły różnych dziedzin tj. literatury, filmu, wiedzy ogólnej. Quiz zawierał również zapałczane zadania do rozwiązania. W zabawie zwyciężyła drużyna Lejdis i jeden men.

Noc Bibliotek zakończył maraton układania puzzli. Drzwi Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego otwarte były do późnych godzin nocnych…

Monika Pawłowska-Szymkiewicz

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCKiS-Zamek