2022-12-07

Imieniny:

Ogłoszenia w internecie

by Damian Ziółkowski on Marzec 6, 2019

W jaki sposób najlepiej sprzedać samochód? To pytanie zadają sobie niejednokrotnie ci, którzy posiadają auto już nie najnowsze, ale takie, które spokojnie może służyć następnemu właścicielowi przez kolejne długie lata. Najlepiej oczywiście sprzedać auto znajomemu, lub komuś z rodziny…

W jaki sposób najlepiej sprzedać samochód? To pytanie zadają sobie niejednokrotnie ci, którzy posiadają auto już nie najnowsze, ale takie, które spokojnie może służyć następnemu właścicielowi przez kolejne długie lata. Najlepiej oczywiście sprzedać auto znajomemu, lub komuś z rodziny – wtedy klienta ma się praktycznie od ręki, a na dodatek zazwyczaj nie ma on oporów przed tym, by zapłacić żądaną przez nas kwotę. Niestety, takie szczęście zdarza się bardzo rzadko. Najczęściej jest tak, że długo nie możemy znaleźć klienta spośród swoich znajomych. Ogłoszenia w gazecie to też nieefektywny sposób, już dzisiaj coraz rzadziej wykorzystywany. Najlepszą alternatywą dla podanych sposobów wydaje się wtedy tylko i wyłącznie próba sprzedaży samochodu na portalu ogłoszeniowym, a najlepiej lokalnym czyli ogłoszenia lokalne np. warszawalokalnie.pl. Jak więc skonstruować nasze ogłoszenie, by przyciągało potencjalnych chętnych i zwiększyło nasze szanse na szybką sprzedaż auta ? Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które pomogą nam szybciej złapać wymarzonego klienta, który pragnie posiadać nasze auto na własność.

Jak szybko sprzedać samochód przez internet ?

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nasze ogłoszenie posiadało bardzo dobre zdjęcia. Są one niezbędne, ponieważ czasy ogłoszeń bez zdjęć, lub z kilkoma, ale za to marnej jakości mamy już dawno za sobą. Dziś klient jest dobrze zorientowany w rynku i wie, że nie robiąc dobrych zdjęć samochodu, jego właściciel może coś przed nim ukrywać. Zdjęcia pojazdu możemy wykonać sami, lub zlecić profesjonalnemu fotografowi. Wnętrze naszego pojazdu powinno wyglądać schludnie i być wysprzątane. Nie może jednak z drugiej strony być przesadnie wyelegantowane, ponieważ kupujący może pomyśleć, że specjalnie je wybłyszczyliśmy, chcąc ukryć jakieś wady auta. Takie triki stosują często handlarze samochodowi, którzy nie mają opinii, by auta kupowane od nich były w idealnym stanie. Klienci zdecydowanie bardziej wolą kupować samochody od osób prywatnych, które sprawiają dobre pierwsze wrażenie. Z tego powodu gdy klient do nas zatelefonuje, powinniśmy być dla niego sympatyczni i skrupulatnie odpowiadać na wszystkie zadawane przez niego pytania. Taka dobrze przeprowadzona rozmowa powinna znacznie zwiększyć nasze szanse na sprzedaż auta przez internet. Na koniec wystarczy tylko umówić się z ewentualnym klientem. Możemy zrobić to zarówno na terenie naszej posesji, jak i na neutralnym gruncie. Gdy dojdziemy już finalnie do porozumienia, spiszmy umowę kupna-sprzedaży, w której zawrzemy wszystkie najważniejsze elementy transakcji.