2019-12-05

Imieniny:

Oficjalne otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mirówku

by Marek Sokołowski on Marzec 5, 2014

Ośrodek „Przylądek Ośmiu Marzeń z udziałem licznych gości oficjalnie otworzył swoje podwoje, 5 marca w Środę Popielcową przybyłych powitała kierownik Monika Łukomska-Bekiel. Kierowana przez nią placówka działa od 30 grudnia 2013 roku i w jej podwojach drugi dom znalazło 30 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Są to osoby z terenu powiatu radomskiego, starachowickiego, skarżyskiego i szydłowieckiego. Mają tutaj szansę jak mówili być wśród ludzi, rozwijać swoje sprawności i talenty, a także kompensować społeczne i fizyczne niedostatki.

To właśnie podopieczni Przylądka Ośmiu Marzeń, najserdeczniej uśmiechem i śpiewem powitali przybyłych w tym przewodniczącego Rady Powiatu Marka Sokołowskiego, pełniącego obowiązki wójta Gminy Mirów Alberta Bobrowskiego, skarbnik Powiatu Dorotę Jakubczyk, sekretarza Powiatu Krzysztofa Bernatka, sekretarza Gminy Mirów Jarosława Basiaka, przewodniczącego Komisji Zdrowia Cezarego Sierawskiego, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Joannę Strzelecką, oraz przedstawicieli Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu z dyrektor Marią Michalską.

Wśród prezentów przekazanych dla Ośrodka były między innymi żywy króli, puzzle, odkurzacz, komplet filiżanek, kalendarze i inne potrzebne przedmioty, które będą pomocne w wyposażeniu pracowni. Zostały one z radością przyjęte. Terapia w Przylądku odbywa się w 6 pracowniach. Wśród nich dużą popularnością cieszy się pracownia „Złota Rączka” – miejsce dla majsterkowiczów, którzy lubią wycinać, szlifować, malować, wypalać w drewnie, wiercić. Wytwory uczestników warsztatów powstałe w tej pracowni i w innych można było nabyć, aby tam jajka wielkanocne i inne przedmioty cechujące się pietyzmem wykonania i urodą.

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przylądek Ośmiu Marzeń” prowadzi Fundacja Ośmiu Marzeń z Szydłowca. To trzecia tego typu placówka w powiecie szydłowieckim.