2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 5, 2013

W środę (04.09.2013) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w trakcie patrolowania targowicy miejskiej w Szydłowcu przy ulicy Wschodniej zatrzymali dwóch mężczyzn handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.

Ujawniona przy nich odzież nosiła zastrzeżone znaki towarowe znanych firm odzieżowych. Zatrzymani mężczyźni wieku 26 i 30 lat to obywatele Rumuni, którzy aktualnie mieszkają na terenie województwa łódzkiego. Policjanci zabezpieczyli odzież do dalszych badań. Jeśli potwierdzi się że badana odzież to podróbki, ulegnie przepadkowi. Handlującym mężczyznom z ustawy o znakach towarowych grozi kara pozbawienia wolności do jednego roku oraz grzywna – poinformował nas asp.szt. Dariusz Gawęda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Nie dajmy się oszukać, producenci topowych marek zakazują dystrybutorom sprzedaż ich produktów na różnego rodzaju bazarach i targowiskach. Naszą czujność powinna także wzbudzić wyjątkowo atrakcyjna cena. Ceny koszulek sprzedawanych przez powyższych obywateli Rumuni zaczynały się już od kilku złotych…