2019-01-20

Imieniny: Eleonory i Feliksa

Odpust Zygmuntowy

by pa pa on Maj 2, 2013 · 1 comment

Jak co roku w szydłowieckiej farze odbyła się dziś uroczystość odpustowa. 2 maja to dla tutejszych parafian szczególny dzień, bowiem wspominany jest patron  parafii św. Zygmunt król i męczennik.

Centralną mszę świętą tzw. sumę o godz. 12.00 odprawili w koncelebrze ks. Marek Lurzyński proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża w Borkowicach, ks. pallotyn Leszek Gwarek ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego z Poznania, oraz tutejszy wikary ks. Witold Witasek. Słowo do wiernych w kazaniu skierował ks. Łukasz Sypuła wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa z Chlewisk. Na sumie byli także obecni kapłani z sąsiednich parafii z dekanatu, wielu z nich pełniło posługę w konfesjonałach.

Podczas Eucharystii można było usłyszeć piękne pieśni w wykonaniu chóru parafialnego. Mimo deszczowej pogody na mszy pojawiła się cała asysta: poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiaty. Bezpośrednio po sumie odbyła się procesja wokół kościoła a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, który można było adorować do majówki, która rozpoczęła się późnym popołudniem.

Autor tekstu: Katarzyna Dąbrowa