2019-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Odkrycie Roku 2013: Dominik Furman

by Bartosz Kaluga on Luty 9, 2014

Domink Furman zwycięzył w kategorii Odkrycie Roku 2013 tygodnika Piłka Nożna. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie w hotelu Hilton w imieniu piłkarza nagrodę odebrała jego życiowa partnertka, Marlena Madej. Gala tygodnika Piłka Nożna jest najważniejszą piłkarską galą w Polsce, a rozdawane nagrody najbardziej prestiżowymi w krajowym środowisku piłkarskim.

W kategorii Odkryce Roku 2013 konkurowali ze sobą tacy piłkarze jak Michał Masłowski, Filip Starzyński, Mateusz Zachara, Piotr Zieliński oraz Dominik Furman. Nagroda oczywiście powędrowała w ręce kapitana reprezentacji U-21, byłego pomocnika stołecznej Legii, a obecnie francuskiej Tuluzy – Dominika Furmana.

21 letni Dominik przebywa obecnie we Francji gdzie w styczniu br. podpisał kontakt z francuska Tuluzą. Z tego też powodu nie mógł osobiście odebrać nagrody, a w jego imieniu zrobiła to jego życiowa partnerka Marlena Madej.

Dominik Furman rozpoczął karierę w Szydłowiance Szydłowiec, której jest wychowankiem. Zdaniem wielu komentatorów oprócz wielu walorów typowo piłkarskich Dominika cechuje również pewność siebie i skromność, która pomogła mu osiągnąć już tak wiele w futbolu, w tak młodym wieku. Na boisku Dominik aktywnie łączy zadania defensywne i ofensywne i cały czas pozostaję pod grą. Kolejne charakterystyczne cechy Dominika podkreślane przez ekspertów to dobry przerzut i silny strzał z dystansu.

Dominik w wielu wywiadach podkreślał, że musi się nadal cały czas rozwijać, aby stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Miejmy nadzieję, że kolejnym etapem rozwoju Dominika będzie przetransferowanie do Touluse FC. Dominikowi życzymy, aby zaliczył dobry rok w barwach francuskiego klubu. Oby francuski klimat i nowa kultura gry wpłynęła na rozwój Dominika, a obecny francuski klub był tylko przystankiem na drodze do klubu ze ścisłej europejskiej czołówki.

Niestety miniony rok piłkarski nas nie rozpieścił. Po raz kolejny nie doczekaliśmy się awansu polskiego klubu do Ligi Mistrzów, a nasza reprezentacja narodowa nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Brazylii. Oby nominacja dla Dominika – kapitana reprezentacji U-21 – w kategorii odkrycie roku była znakiem lepszych czasów dla polskiego futbolu. Dominikiowi nie brak dobrej wiary i miejętności, które zaskutkowały transferem do francuskiej ligii. Dlatego również wierzymy, że wkrótce zobaczymy Dominika Furmana regularnie w pierwszym składzie francuskiego zespołu, oraz w koszulce pierwszej reprezentacji Polski. A wraz z występami Dominika z orzełkiem na piersi powrotu reprezentacji Polski do sukcesów na arenie międzynarodowej.

Źrodłó zdjęcia: Piłka Nożna http://pilkanozna.pl/index.php/Gala/Nominowani/419222-odkrycie-roku-2013-dominik-furman.html