2019-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Oddaj Krew! Nie bądź obojętny.

by pa pa on Maj 8, 2013

Pod takim hasłem po raz kolejny   15 maja w godz. 9.00-15.00 odbędzie zbiórka krwi na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Organizatorem akcji krwiodawstwa jest regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Vietha w Radomiu , Stowarzyszenie Honorowych  Krwiodawców  w Szydłowcu jak i Burmistrz Szydłowca.

Mieszkańcy miasta już kilkukrotnie dali wyraz swojej empatii jak i udowodnili chęć bezinteresownej pomocy tym którzy jej naprawdę potrzebują. Zapotrzebowanie na krew jest  dużo większe  niż posiadanie jej przez zasoby banku. Wciąż jest zbyt mało bohaterów, którzy będą gotowi oddać cząstkę siebie, aby uratować życie komuś innemu. Należy pamiętać o tym że każda kropla krwi jest na wagę życia. Nas kosztuję to kilkanaście minut w ambulansie , a komuś kto ją otrzyma może dać wiele lat życia.

Dlatego też organizatorzy zapraszają  honorowych dawców krwi, potencjalnych dawców oraz wszystkie osoby   , którym bliskie sercu jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa w Polsce. Wszystkim, którzy włączą się w akcję, a w sposób szczególny tym, którzy już po raz kolejny oddadzą swoją krew, z całego serca z góry dziękują.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego , zapewniają zwrot kosztów dojazdu.