2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Oddaj krew- nie bądź obojętny!

by Marek Sokołowski on Marzec 4, 2015

W niedziele  8 marca, w godz. 9.00-14.00 odbędzie zbiórka krwi na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Organizatorzy zbiórki już dziś  zapraszają honorowych dawców krwi, potencjalnych dawców oraz wszystkie osoby, którym bliskie sercu jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.

To że mieszkańcy miasta i ościennych gmin już kilkukrotnie dali wyraz swojej empatii jak i udowodnili chęć bezinteresownej pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują, nie trzeba już pisać – świadczy o tym liczba oddanej,  w ubiegłym roku krwi. Śmiało można powiedzieć – Mieszkańcy Szydłowca mają pomaganie innym we krwi:)

Krew może oddać każdy w wieku 18 do 65 lat, kto nie chorował w przeszłości na choroby  zakaźne  i posiada przy sobie dowód osobisty. Dla każdej z pań przewidziany jest drobny  upominek od organizatorów. Portal Szydłowiecki również serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w honorowej zbiórce krwi!

Organizatorem akcji krwiodawstwa jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Vietha w Radomiu , Stowarzyszenie Honorowych  Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej oraz  Artur Ludew Burmistrz Szydłowca.