2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Oddaj krew – nie bądź obojętny!

by Marek Sokołowski on Październik 26, 2013

Pod takim hasłem 25 października w naszym mieście odbyła się kolejna i ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Tradycyjnie chętnych do jej oddania a tym samym pomocy potrzebującym nie brakowało! W sumie krew oddało 38 osób , uzbierano 17,10 litra tego cennego daru. Podczas zbiórki krwi każda przybyła osoba mogła dodatkowo wykonać sobie badanie słuchu oraz badanie poziomu cukru we krwi.Jak poinformował nas Jerzy Gawor ze Stowarzyszenia Krwiodawców Ziemi Szydłowieckiej, w 2013 roku w Szydłowcu uzbierano 109,10 litrów krwi. To rekordowa liczba od kiedy istnieje możliwość jej oddawania w mobilnym centrum przyjeżdżającym do naszego miasta.

Dodatkowo Pan Jerzy przekazał informację iż w dniu 24 listopada 2013r o godz.10:30, w kościele pod wezwaniem św Zygmunta w Szydłowcu, zostanie odprawiona msza święta za wszystkich Krwiodawców,  na którą serdecznie zaprasza.

Organizatorami zbiórki krwi było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Vietha w Radomiu, Stowarzyszenie Krwiodawców Ziemi Szydłowieckiej oraz burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

Tekst i fot. Agnieszka Gawor