2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Odbyły się targi pracy i edukacji

by Bartosz Kaluga on Listopad 9, 2016

7 listopada br. w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Szydłowcu odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Henryk Słomka − Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu, który serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i życzył wielu owocnych rozmów. W targach brali udział samorządowcy z gminy i powiatu m.in. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Targi Pracy i Edukacji zostały zorganizowane po raz trzeci, adresowane były do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej oraz do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia lub zastanawiających się nad zmianą dotychczasowej pracy. Wzięło w nich udział piętnastu wystawców: firmy, uczelnie, szkoły, jednostki szkoleniowe i edukacyjne, agencje zatrudnienia oraz instytucje rynku pracy. Pracodawcy poszukiwali m.in.: elektroników, operatorów linii produkcyjnej, kierowców, mechaników, elektryków, magazynierów, brukarzy, ślusarzy, opiekunów osób starszych, pracowników restauracji, pracowników biurowych. Na targi licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu oraz z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Mieszkańcy Szydłowca mieli okazję nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą, zapoznać się z ofertami pracy, złożyć osobiście dokumenty aplikacyjne oraz uzyskać informację na temat oferty edukacyjnej i szkoleniowej.