2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Odbyła się debata społeczna w Jastrzębiu

by Bartosz Kaluga on Luty 26, 2016

W sali świetlicy OSP w Jastrzębiu odbyła się debata społeczna, podczas której społeczność lokalna przedstawiła swoje potrzeby i oczekiwania odnośnie poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Spotkanie odbyło się w ramach debat społecznych organizowanych na terenie całego Mazowsza.

Dzisiaj (26.02.2016 r.) w świetlicy OSP w Jastrzębiu odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Jastrząb. W debacie oprócz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu  i Urzędu Gminy w Jastrzębiu, wzięli udział mieszkańcy gminy oraz uczniowie miejscowego Gimnazjum.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Wójta Gminy Jastrząb Andrzeja Brachę, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu aspirant sztabowy Dariusz Kalita, omówił skalę przemocy w rodzinie, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skalę przestępczości za 2015 rok. Następnie Naczelnik Kalita odniósł się do zagadnień związanych z przestępstwami, których ofiarami są osoby starsze, a dokonywane są metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp. Na zakończenie swojego wystąpienia Naczelnik Kalita przybliżył działania profilaktyczne kierowane do młodzieży, ujęte w programie „STOP dopalaczom” oraz omówił zasady funkcjonowania nowego narzędzia komunikacji, jakimi są „Mapy Zagrożeń”.

Po wystąpieniach przyszedł czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Organizatorzy wysłuchali zgłaszanych uwag, które dotyczyły zagadnień związanych z ruchem drogowym. Każdy zgłaszany wniosek został zanotowany. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą w przyszłości właściwie kierować patrole policji w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.

Na zakończenie debatujący mieli możliwość zgłoszenia swoich oczekiwań wobec Policji wypełniając anonimowe ankiety.

Info: sierż. Marlena Skórkiewicz