2021-10-22

Imieniny: Klemensa i Amelii

„Od deski do deski” w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Grudzień 9, 2015

Szydłowiec jest na trasie „deski” Michała Łukasiewicza. Podróżnik, producent TV, pasjonat turystyki aktywnej z deską do prasowania podróżuje po Polsce, a 10 i 11 grudnia będzie w naszym mieście.

Jego akcja „OD DESKI DO DESKI – jestem aktywny, podróżuję i czytam” ma na celu popularyzację turystyki krajowej, sportu, zdrowego trybu życia i czytelnictwa. Każdy może się do niej przyłączyć, warunkiem jest posiadanie przy sobie jakiejkolwiek deski, deseczki lub książki, jako symbol popierania tej akcji czytania i poznawania kraju.

Michał Łukasiewicz, w trakcie przedświątecznej, grudniowej wyprawy przemierza województwa: śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. W każdym z nich zwiedza ciekawe miejsca oraz spotyka się z mieszkańcami. Najbliższe spotkanie z podróżnikiem już jutro po południu w Szydłowcu. 10 grudnia po godz. 14 będzie można go spotkać w szydłowieckim zamku. Natomiast w piątek o godz. 8 odbędzie się seminarium podróżnicze w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. W piątek o godz.10.00 spotkanie na Rynku Wielkim pod Ratuszem.

Źródło: strona internetowa UM Szydłowiec